Renault TWINGO Zawrotnie zawrotne

Od
36 400 PLN
Podana cena dla wersji: TWINGO Life

Sympatyczny wygląd i dynamiczny, wyrazisty styl Nowego Renault Twingo obiecuje dużo zabawy, tworząc wersje o zróżnicowanym charakterze: bardziej kobiece lub męskie, sportowe lub w stylu vintage. Wszystko jest kolorowe – na zewnątrz i w środku – nawet rozmieszczone w kabinie schowki. 

Podobnie jak jego pierwsza wersja, Nowe Twingo wyraża swoje cechy poprzez paletę atrakcyjnych, pełnych życia kolorów: jasnoniebieskiego, białego, żółtego i czerwonego. „Twingo’s spirit is back!” Nowe Twingo wpisuje się w strategię designu Renault i ucieleśnia etap „PLAY”, w nawiązaniu do samochodów koncepcyjnych Twin’Z i Twin’Run. Dzięki śmiałej decyzji umieszczenia silnika z tyłu, Nowe Twingo zyskało wyjątkową zwrotność (średnica zawracania 8,65 m) i przestronność, której trudno się spodziewać po aucie o długości całkowitej zaledwie 3,59 m.

 

PEŁEN EKSPRESJI WYGLĄD 

Przód auta zwraca uwagę typową dla marki stylistyką z efektownie wyeksponowanym logo na czarnym tle. Dynamiczne przetłoczenia na masce i bloki przednich świateł, podkreślone kierunkowskazami, z miejsca zapowiadają auto z temperamentem. Oprócz świateł głównych pojawiają się dwa okrągłe światła dzienne z czterema świetlnymi punktami. Szeroki wlot powietrza w dolnej części podkreśla pełen ekspresji wygląd Nowego Twingo. Zarysowana w przedłużeniu kierunkowskazów linia nadkola biegnie wzdłuż boków nadwozia aż do tyłu. Nieco mocniej zaznacza się nad nadkolami, zwłaszcza z tyłu i stanowi charakterystyczny element stylistyki Nowego Twingo, eksponujący jego solidny wygląd. Niewidoczne klamki tylnych drzwi dają złudzenie3-drzwiowego nadwozia. Ale po raz pierwszy w historii Twingo mamy do czynienia z wersją 5-drzwiową.

 

WIĘCEJ MIEJSCA DLA PASAŻERÓW 

Nowe Twingo to także o 22 cm więcej, mierząc od deski rozdzielczej do tylnej klapy, przy długości zewnętrznej o 10 cm krótszej od poprzedniej generacji. Skrócenie maski pozwoliło na zwiększenie ilości miejsca z przodu, z korzyścią dla użytkowników. 

Rozstaw osi 2,49 m zapewnia sporo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu, a zwłaszcza na wysokości kolan – wynoszący 13 cm promień na wysokości kolan należy do najlepszych w tej kategorii. Płaska podłoga, możliwość złożenia tylnej kanapy w układzie 50/50, dodatkowe schowki pod kanapą czy wreszcie siedzenia pasażera z przodu z oparciem składanym w stolik – w Nowym Twingo możesz dowolnie zmieniać wnętrze, w zależności od potrzeb. 

Umieszczony nad silnikiem bagażnik o pojemności 219 dm3 jest wyjątkowo praktyczny dzięki prostopadłościennemu kształtowi bez wystających nadkoli. Próg bagażnika jest płaski, a jego wysokość ułatwia załadunek. Oparcia tylnej kanapy, dzielone w układzie 50/50, można złożyć jednym ruchem ręki, uwalniając w ten sposób płaską podłogę o długości 1,35 m. Można również złożyć siedzenie pasażera z przodu, uzyskując powierzchnię o długości załadunku sięgającej 2,20 m, o 22 cm większej niż w poprzednim Twingo. To świetny wynik jak na samochód o długości zaledwie 3,59 m!


UMIESZCZENIE SILNIKA Z TYŁU 

Wybór architektury pojazdu z silnikiem umieszczonym z tyłu był bardzo korzystnym rozwiązaniem dla Nowego Twingo. Innowacyjne rozwiązanie zakładało zmieszczenie nowoczesnego silnika w niedużej przestrzeni. Wymagało to innowacyjnego podejścia i całkowitego przeprojektowania silnika – pochylenia bloku pod kątem 49 stopni w celu zmniejszenia jego wysokości i zachowania pojemnego bagażnika. 

Nowe Twingo może być napędzane jednym z dwóch silników najnowszej generacji:

 

Nowym silnikiem wolnossącym SCe 70, opracowanym na bazie jednostki z gamy TCe. Ten wolnossący silnik rozwija moc 70 KM z pojemności 999 cm3 i wyróżnia się dużą elastycznością pracy podczas jazdy po mieście dzięki momentowi obrotowemu 91 Nm, dostępnemu już od 1 000 obr./min. Jest niezwykle ekonomiczny zarówno jeśli chodzi o cenę zakupu, jak i eksploatację. Ta najnowszej generacji jednostka będzie w zależności od kraju oferowana z systemem lub bez systemu Stop & Start.

Dynamicznym silnikiem Energy TCe 90 z dużym temperamentem zapewniającym przyjemność z jazdy. Turbodoładowany silnik o pojemności 898 cm3 wykazuje dużą szybkość reakcji już na niskich obrotach i zapewnia sporą przyjemność jazdy dzięki mocy 90 KM i momentowi obrotowemu 135 Nm. Turbo, zaprojektowane specjalnie dla Nowego Twingo, jest wyposażone w elektrycznie sterowany zawór waste gate, zapewniający lepszy stosunek osiągów do zużycia paliwa. Silnik Energy TCe 90, oferowany z technologią Stop & Start, spełnia wymagania normy Euro 6.

PRZYJEMNA I ENERGETYCZNA ATMOSFERA WE WNĘTRZU WYPOSAŻONYM W MOBILNE TECHNOLOGIE 

Wysoko umieszczone miejsce kierowcy i duża przednia szyba zapewniają rekordową widoczność do przodu (12 stopni - widoczność do góry).

Konsola, z szerokim białym obramowaniem o fakturze przypominającej piłkę do golfa lub lakierowanej na gładko, mieści wszystkie instrumenty pokładowe: duży i czytelny zegar, umieszczony na wprost kierowcy oraz centralny ekran. Obramowanie, dopasowane do wybranej stylistyki deski rozdzielczej, jest dostępne w niebieskim, białym, czarnym lub czerwonym kolorze. Siedzenia z wbudowanymi zagłówkami mają bardzo wyrazistą i czystą linię, wyeksponowaną kolorowym rantem (czerwonym, niebieskim lub szarym). Podkreśla on kształt i ciągłość linii siedziska i oparcia.


KOLOROWE WNĘTRZE 

Kolorystyka wnętrza opiera się na kontrastowym zestawieniu barw. Obramowanie tablicy rozdzielczej, wstawki w kierownicy, nawiewy i panele drzwi tworzą kontrastowe elementy na ciemnym tle. Ich gra w przestrzeni kabiny tworzy dynamiczny efekt. Nowe Twingo oferuje wybór trzech wystrojów wnętrza: tapicerka siedzeń i podłokietników – może być niebieska, szara lub czerwona z pojedynczymi kolorowymi akcentami, podkreślającymi osobowość auta. Dostępne jest również bardziej sportowe wykończenie wnętrza kabiny, utrzymane w czerni, z pojedynczymi czerwonymi akcentami kolorystycznymi, łączące skórę ekologiczną z tkaniną. Auto zapewnia dwie możliwości dostępu do usług on-line: za pomocą smartfona i aplikacji R & GO® lub systemu R-Link Evolution® najnowszej generacji. 

Aplikacja R & GO®, którą nabywcy Nowego Twingo mogą pobrać nieodpłatnie, umożliwia automatyczne podłączenie smartfona do samochodowego radioodbiornika. Wyświetla się wówczas menu z czterema ikonkami o wymiarach umożliwiających ich natychmiastowy odczyt, intuicyjne w obsłudze i zapewniające wybór funkcji związanych z użytkowaniem samochodu: 

1 – nawigacji 3D (Copilot® Premium),

2 – telefonu (kontakty, Bluetooth®…),

3 – mediów (radia internetowe, system odczytywania tytułów utworów i nazwisk wykonawców),

4 – komputer pokładowy (Renault Driving eco2, dodatkowe informacje na desce rozdzielczej, e-przewodnik)

 

PERSONALIZACJA WYGLĄDU ZEWNĘTRZNEGO I WNĘTRZA 

Dzięki szerokiej ofercie kolorów nadwozia, naklejek na nadwozie i zróżnicowanych wystrojów wnętrza Twingo z łatwością dostosowuje się do osobowości swojego właściciela – może być zarówno męskie, jak kobiece, cool lub sportowe czy też z modnymi akcentami vintage o grafice zainspirowanej modelem R5 (zestawy linii i pasów). Klienci mogą więc spersonalizować swoje Twingo za pomocą zewnętrznych i wewnętrznych elementów, o kolorach i wykończeniu dopasowanym do kolorów nadwozia 

elementy personalizacji zewnętrznej: obudowy lusterek bocznych, listwa w osłonie chłodnicy i listwy boczne 

elementy personalizacji wnętrza: listwy, nawiewy, wstawki w kierownicy. 

Możliwości personalizacji Renault Twingo poszerzają 15- i 16-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.


MOŻLIWOŚĆ PERSONALIZACJI SCHOWKÓW 

Innowacyjne rozwiązanie Flexicase® pozwala na dowolne zagospodarowanie kabiny Nowego Twingo dzięki schowkom dopasowanym do potrzeb użytkowników: siatka pod tylną kanapą, kieszenie w tylnych drzwiach z uchwytami, konsola między przednimi siedzeniami, przenośny schowek w dolnej części centralnej konsoli, a nawet różne wersje schowka w desce rozdzielczej… Łącznie schowki oferują dodatkową pojemność 52 litrów. Ilość i rodzaj schowków dostępnych w wyposażeniu seryjnym zależy od wersji wyposażenia oraz kraju.

 

DANE DOTYCZĄCE NOWEGO TWINGO 

Wymiary:

Długość: 3,59 m

Szerokość: 1,64 m

Wysokość: 1,55 m

Widoczność do przodu do góry: 12,1 stopnia

Średnica zawracania: 8,65 m

Rozstaw osi: 2,49 m

Promień na wysokości kolan: 13,6

Maksymalna długość załadunku: 2,20 m

Bagażnik: 219 litrów

Schowki: 52 litry

 

Silniki benzynowe:

SCe 70: 3-cylindrowy o poj. 999 cm3 wolnossący; 70 KM; 91 Nm

TCe 90: 3-cylindrowy o poj. 898 cm3 turbo; 90 KM; 135 Nm

Zapytaj o nowy samochód

Zgoda 1Wymagany
Zgoda 2Wymagany