Renault TALISMAN Przejmij kontrolę

Od
94 900 zł
Podana cena dla wersji: TALISMAN Life

Poznaj nowe Renault TALISMAN

Renault zaprezentowało zupełnie nowy model, który wyznacza nowe standardy limuzyn segmentu D. Charyzmatyczna nazwa ma tworzyć skojarzenia z mocą i ochroną. Te dwie cechy doskonale oddają charakter tego samochodu. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami dotyczącymi zaprezentowanej limuzyny Renault.

10 najważniejszy faktów dotyczących nowego
Renault TALISMAN:

1. Wymiary zewnętrzne to 4,85 m długości, 1,87 m szerokości oraz 1,46 m wysokości. Tworzy to bardzo dynamiczną, a zarazem prestiżową sylwetkę nowej limuzyny Renault. Dla wygody pasażerów rozstaw osi wynosi aż 2,81 m, co świadczy o przestronności kabiny – dla porównania Nowy ESPACE posiada rozstaw 2,88 m.

2. Paleta 10 kolorów nadwozia, z której każdy wybierze coś dla siebie. Na uwagę oprócz kolorów tak popularnych jak Szary Kasjopeja, Czarny Etoile czy Biała Perła zasługują dwa inne kolory. Pierwszym z nich jest elegancki Brąz Vision oraz zarezerwowany wyłącznie dla wersji Initiale Paris Fioletowy Améthyste. 

3. Przestronność kabiny została uzyskana dzięki nie tylko dużemu rozstawowi kół, ale także przemyślanym rozwiązaniom technicznym. Przykładem jest system „Cover Carving Technology”, którą jako pierwsza wprowadza do oferty marka Renault. Dzięki zastosowaniu tylko tej nowej konstrukcji foteli przednich inżynierowie i projektanci uzyskali 3 cm dodatkowej przestrzeni na tylnej kanapie na wysokości nóg.

4. Ogromny bagażnik, który posiada pojemność wynoszącą aż 608 dm3 (według normy VDA) czyni Renault TALISMAN nowym liderem segmentu w tym zakresie. Dodatkowo w nowym modelu zastosowano pomysłowe i pojemne schowki, których łączna objętość wynosi ponad 25 litrów, w tym prawie 8 litrowy schowek w desce rozdzielczej. Takie parametry sprawiają, że samochód sprawdzi się zarówno jako pojemny i pakowny samochód rodzinny, jak i flagowa limuzyna na dłuższe wyjazdy służbowe.

5. Dostępne wystroje wnętrza to odpowiedź na różne preferencje klientów zarówno prywatnych, jak i biznesowych. W wersji podstawowej LIFE znalazła się m.in. skórzana kierownica czy specjalna tapicerka z tkaniny nawiązującej do tych wykorzystywanych w męskich garniturach. W najbogatszej wersji Initiale Paris pasażerowie będą mogli się przekonać o wyjątkowości skóry Nappa, która zapewnia niespotykaną miękkość.

6. Multimedia to kolejna mocna strona modelu TALISMAN. Na uwagę zasługuje nowy system R-LINK drugiej generacji, który będzie obsługiwany z poziomu 7” ekranu poziomego lub 8,7” ekranu pionowego, co jest nowością w tej klasie aut. Nowy system to większa precyzja ekranu dotykowego, większa łatwość obsługi dzięki systemowi komunikatów głosowych. Nie bez znaczenia jest także funkcja wyświetlania wiadomości SMS oraz odczytywania zawartości skrzynki e-mail. Za niezapomniane wrażanie z jazdy dbać może w nowym Renault TALISMAN system BOSE® Surround.

7. Bezpieczeństwo od zawsze było domeną Renault i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Nowy model segmentu D oferuje takie rozwiązania jak system wspomagania nagłego hamowania oraz aktywny regulator prędkości. Za funkcję zapobiegania trudnym sytuacją będą odpowiedzialne takie elementy jak: system kontroli pasa ruchu, system bezpiecznej odległości oraz monitorowania martwego pola, a także nadmiernego przekraczania prędkości dzięki funkcji odczytu znaków drogowych.

8. Komfort jazdy jest kluczową kwestią dla przestronnych limuzyn. W Renault TALISMAN dostępy jest m.in. system Electronic Damper Control, który pozwala na elektryczną regulację siły tłumienia amortyzatorów. Nowy model może być wyposażony w system znany z innych modeli Renault -  4Control, który umożliwia skręcanie wszystkimi kołami ułatwiając prowadzenie samochodu. Kierowca będzie miał ponadto dostęp do technologii Multi-Sense, która umożliwia dopasowanie najważniejszych podzespołów pojazdu do preferencji kierowcy. Wybór konkretnego trybu ma wpływ m.in. na reakcję pedału gazu, strategię przełożeń skrzyni biegów czy pracę zawieszenia, a także na elementy odpowiedzialne za wyświetlanie informacji na desce rozdzielczej czy nagłośnienie.

9. Innowacje to kolejna zaleta nowej limuzyny RENAULT. Nowinki technologiczne zaimplementowane w tym modelu to m.in. przezierny wyświetlacz Head-Up, który umożliwia wyświetlanie informacji powyżej deski rozdzielczej czy światła przednie w pełni wykorzystujące technologię LED. Nowością jest także specjalna tylna kanapa wypełniona pianką o zmienne gęstości, która umożliwia komfortową podróż w tylnej części kabiny. Oprócz tego dostępne będą wspomniane wcześniej systemy R-Link 2 z aplikacjami ze sklepu R-Link Store, system Multi-Sense czy system dźwięku BOSE® Surround z 13 głośnikami.

10. Paleta silników Renault TALISMAN odpowiada potrzebom dzisiejszym kierowców. Silniki benzynowe Energy TCe będą dostępne w dwóch wariantach – TCe 150 oraz mocniejszy TCe 200, oba będą współpracowały z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC. Wersje diesla to Energy dCi 110, 130 oraz najmocniejszy 160, które będą dostępne w wariancie ze skrzynią mechaniczną 6-biegową lub automatyczną, dwusprzęgłową EDC o 6 przełożeniach. Każdy z silników jest wyposażony w jedną lub dwie turbosprężarki, system Stop & Start oraz układ odzyskiwania energii podczas hamowania, znanego z torów Formuły 1. To w połączeniu z niskim współczynnikiem oporu powietrza Cx 0,27 czyni Renault TALISMAN nie tylko samochodem dynamicznym, ale także wyróżniającym się pod względem ekonomiki.

Zapytaj o nowy samochód

Zgoda 1Wymagany
Zgoda 2Wymagany